Sportowe szelki dla psiska

Z czworonogiem potrafimy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu zawodowy sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla czworonoga wykonane są tak, aby dostarczyć psu komfort podczas treningu.
Do mniej wyczerpujących sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednakże mądrze jest używać wyjątkowe szelki dedykowane do latania z czworonogiem czy przejażdżki na rowerze.
psie legowisko najlepsza oferta zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer robi prócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania rozmaitych sportów biegowych. Są to zatem szelki super przystosowane do budowy pieska, gwarantują ochronę szyi i pleców. Nie porywają się w czasie ruchu oraz nie wywołują obtarć. Szelki dla psa Line mogą być stosowane jeszcze na co dzień, zwłaszcza do dalekich spacerów. Są to wówczas szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla czworonoga to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to skrzyżowanie klasycznych szelek modelu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska także doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek wolno praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze dostosować do kształtów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki ustawiają symetrycznie siłę, z którą czworonóg rwie, pozwalając mu na przyjemną i dodatkowo efektywną pracę oraz swobodę manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i także wygodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, służy do przypinania psiaka na spacer, pozostałe do przyczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze albo dalekiej wyprawy.

Marka Sali robi również klasyczne szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psiakiem. Przeznaczone są dla czworonogów, które za intensywnie nie ciągną i także świetnie odpowiadają na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to zatem także wszechstronne szelki, można nakładać je pieskowi na codzienne spacery, zaś też stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji oraz komfortowe, ich korzyścią jest dodatkowo błyskawiczne i dodatkowo bezproblemowe zakładanie i ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jak chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy wyszukać dla niego prawidłowe, odpowiednie i także dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.

Patrycja Michalska