Drapak dla kota – czemu jest konieczny?
Chyba każdy chociaż raz patrzył na kota, który wyłożonymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu wielokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a chociażby dywan. Reagujemy wówczas często, że kot „ostrzy szpony”.
Drapanie to jedna z codziennych rzeczy, którą musi wykonywać każdy duży kotek A nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, gdyż pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Zostawia również ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w kierunku oznajmienia, że to jego teren. Jeśli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli ustrzec przed zrujnowaniem nasze fotele.
Drapaki dla pupila umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie przydatne szczególnie pupilom mieszkającym wiecznie w pomieszczeniu. Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na szczególnie rozbudowanych drapakach ma sposobność do bardziej skomplikowanych uciech. Prawidłowo jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uratować przed podrapaniem fotele albo sofę.
Gdzie postawić drapak dla kota?
Przeważnie kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, dlatego ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile lubią też znaczyć znane miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.
Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najsłynniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie rodzaje drapaków dla pupilów.
Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia i może służyć kotom jako funkcjonalne miejsce do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na płytce pionowo albo ukośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są szczególnie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na podłodze albo być przyczepiony do ściany, oraz chociażby do sufitu.
Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.
Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesamowicie obfita, mają one najróżnorodniejsze wymiary, mają różne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem także upodobaniami kota. Jeśli pupil lubi więcej odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i uwielbia skakać, z pewnością ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

karma brit https://www.krakvet.pl/brit-m-64.html

Cukrzyca u kotka: sygnały, jak kurować, jaka karma dla kotów?

Infekcja owa kojarzona przeważnie z ludźmi, spotyka też naszych futrzastych pupili. Wielu właścicieli nie zdaje sobie nawet sprawy o skłonności występowania cukrzycy. Czym przede wszystkim staje się ta przypadłość i dodatkowo skąd się w ogóle bierze? Na które symptomy przykuwać uwagę i jakie przedsięwziąć kroki żeby kotek radził sobie w zwykłym życiu? Którą karmę wprowadzać? To pytania na jakie należy znać odpowiedzi kiedy już zetkniemy się z takim problemem.
Czym jest cukrzyca u kotka?

Cukrzyca u kotka to wówczas zachwianie gospodarki węglowodanowej, białkowej i także tłuszczowej organizmu. Charakteryzuje ją niedobór insuliny – hormonu produkowanego przez trzustkę, w wyniku czego dochodzi do długotrwałego powiększenia stężenia glukozy we krwi.
Choroba ta pojawia się szczególnie u samców ok 10 roku życia, co jest związane właśnie z niższym poziomem insuliny. Nagminnie spotyka jednocześnie koty spasłe.

Jakie umiemy określić sygnały

Powszechne do zauważenia u kotów cierpiących na cukrzycę jest przesadzone pragnienie, identycznie jak w przypadku dysfunkcji nerek. Stanowi to związek z wielokrotnym oddawaniem moczu co wiedzie do odwodnienia. Można także zobaczyć spadek apetytu albo wręcz jego przyrost. Spostrzeżemy przy tymże przesadny ubytek wagi lub wzrost nadwagi. Stany bardzo odstające od normy. Pupil dodatkowo potrafi wydawać się osowiały oraz niechętny do ruchliwości, z znacznie słabszym samopoczuciem. Obserwację naszą przykuję także brzydki zapach z pyszczka oraz wypadające owłosienie i dodatkowo ogólny niski wygląd skóry. Wysoce istotne są zmiany neurologiczne trwające podczas cukrzycy, wyłapać umiemy u kota problemy w chowaniem i także pokazywaniem pazurków jak dodatkowo niemrawy chód. Pogmatwane stanie się dla kotów jeszcze wskakiwanie na fotele. Jeżeli zarejestrujemy u kotów zachodzenie faktów które nas zaniepokoją to migiem powinniśmy udać się do lekarza w celu dokonania profesjonalnych badań. Badanie krwi jest w tym przypadku niezbędne i także dostarczy nam ilość włączonej w niej insuliny. Nieleczona cukrzyca prowadzi do wielu trudnych powikłań, zatem w porę zarejestrowane symptomy pozwalają na przedsięwzięcie właściwych kroków, które zagwarantują naszemu kotu również długie i dodatkowo komfortowe życie.

Ruchy jakie należy podjąć gdy wypatrzymy cukrzycę

Pamiętajmy, że cukrzyca jest chorobą nieuleczalną i nasze poczynania polegać będą głównie na ugruntowaniu a potem utrzymaniu poziomu cukru we krwi. Wszystkiego dowiemy się u lekarza, który zapisze przydatne leki w wstępnej fazie czy wykorzysta leczenie zastrzykami z insuliną. Wówczas zadbajmy o dietę swego kota. Niefortunnie cukrzyca wymaga odsunięcie większości oficjalnych karm ze względu na za wielki poziom węglowodanów. Karma jaką wdrożymy w kuracji winna być przede wszystkim wartościowa w białka tudzież zawierająca dodatek chromu oraz argininy. Dostępnych na rynku jest sporo różnych profesjonalnych karm dla kotków z cukrzycą ale niestety są one zwykle drogie i lekceważąco na początku zżerane przez pupili. Znaczące jest stosowanie żywności o stałych wartościach energetycznych i także o stałych porach ażeby uchronić wyrównany poziom cukru we krwi. Gdy się do tego zastosujemy to zatem nasz pupil będzie funkcjonował prawidłowo i objawy przestaną być dla niego bolesne.

https://www.krakvet.pl/bayer-kiltix-obroza-dla-psow-pg-19315.html kiltix obroża

Adopcja kotka – którą karmę zakupić dla początkującego łowcy?

Zamierzając się na adoptowanie niewielkiego kota miejmy na uwadzę, iż w naszym mieszkaniu zamieszka wyjątkowo wrażliwy, jednakże wciąż drapieżny mięsożerca. Kotki są zwierzętami, które odżywiają się przeważnie mięsiwem. Ich dieta powinna składać się spośród znakomitej grupy towarów, które mają sporą dawkę białka i potrzebne substancje odżywcze. Jaką żywność zatem najlepiej jest zakupić dla dojrzewającego kociaka? Mianowicie, to zależy od jego wieku.

Royal Canin Kitten – mięsne bogactwo dla najmłodszych

Korzystna dieta to baza. Stąd nie wahajmy się kupić naszemu kotkowi wspaniałej karmy. Karma Royal Canin zawiera wszystkie wskazane składniki odżywcze właściwe dla dorastającego kociaka. Royal Canin Kitten tworzy się tylko i wyłącznie spośród wybranych elementów znakomitej klasy oraz wielkość krokiecików dostosowana pozostała do drobnych szczęk małych kotów. Towary firmy Royal Canin mają przyzwoicie opracowane bogactwo witamin oraz minerałów, dzięki czemu podają młodym kotom wszelkich najważniejszych składników wzmacniających.

Zawsze w ruchu

Młode koty znane są ze własnego usposobienia do aktywności fizycznej. Wolno by powiedzieć, że cały czas się czymś zabawiają, coś gonią, lub rozrabiają. W ten sposób przeżywają obejmujący je świat oraz występujące na nim normy. Ażeby kotki posiadały siłę by tworzyć własne standardowe harce, należy zadbać o ich poprawny jadłospis. Koty są drapieżnikami, zatem w swoim menu powinny posiadać bogatą ilość białka i karm pochodzenia zwierzęcego. Karma Royal Canin Kitten ma adekwatną rację wykwintnego białka zwierzęcego, jakie doniesie mięśniom obligatoryjnego budulca. Koty dość nieczęsto piją wodę, zatem powinniśmy też proponować karmę mokrą. Nawodni ona organizm i ponadto zapewni niezwykłe wrażenia smakowe. Torebki Royal Canin zostawiły sporządzone z świadomością o kocich znawcach. Wspaniałe mięsne fragmenciki konieczne będą chociażby dla niezwykle kapryśnego pupila.

Cena & Marka

Poszukując dogodnej żywności, zapewne patrzymy również na cenę produktu. Należałoby pamiętać, iż to zatem nie cena odgrywa ważną funkcję a raczej stosunek wartości do marki. Przeglądajmy precyzyjnie skład karm plus opis wytwórcy żeby nakreślić, lub pokrywają się one z naszymi pragnieniami oraz z zapotrzebowaniem naszego kotka. Karma Royal Canin Kitten zawiera składniki odżywcze wysokiej klasy, stworzone wedle najwyższych standardów. Biorąc pod rozwagę zdrowie własnych podopiecznych, rozsądnie jest kupować z sensem oraz troską, stale rozmyślając o przyszłości i także doskonałym samopoczuciu naszych zwierzaków.

Patrycja Michalska