W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to zatem jego własny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeśli Twój kotek ma tendencję do drapania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także meble, rozwiązaniem może stanowić dopasowany do jego potrzeb drapak.
Jedne typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś asortyment jest niewątpliwie szeroki. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne zasady wybierania tegoż rodzaju wyposażeń także kiedy dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Pupil skrobiąc pazurki poświęca do tegoż dużą część swojej siły, oraz cielsko składa w mocny łuk. Takie przyzwyczajenie powoduje, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim stały, tak aby nie zagroził swemu zwierzowi. Znakomitym rozwiązaniem są np. elementy zamocowane do ściany, które przetrzymują ogromny wpływ i także tworzą wspaniałą propozycję, nawet dla dużych kotów. Wybierając drapak wypróbuj, czy jest wsparty na stabilnej podporze i także czy część wewnętrzna idealnie dochodzi do gleby.
Dokonując przekroju weź pod uwagę zalecenia producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kota adresowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być niewątpliwie solidny.

Dostosowana wysokość

Niezależnie od tego, czy bierzesz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo rezerwujesz go online, myśl by dopasować jego rozmiary do gabarytów Twojego kotka. Wysokość powinna być dopasowana do wielkości kota, tak by mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty odmiany dużej chcą wyjątkowych, wielkich akcesoriów, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior rozpieści się typowym produktem; możemy również kupić drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Marka oraz wykorzystane materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być przygotowany spośród wysokiej jakości produktów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie toleruje kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór pokrycia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest wiele rodzajów drapaków w nietypowej postaci. Owe najskromniejsze to deska owinięta specyficznym sznurem, super luksusowe przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są także drapaki, stworzone tak, iżby wykonywać równocześnie
funkcję legowiska i które obite są silną, lecz wygodną gąbką.
najwyższej jakości kocie drapaki

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być również śliczny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może być dekoracją domu oraz dobrym placem rozrywek dla naszego kota. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, ale są również łóżkiem i miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeśli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Ogromny asortyment rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż dowolny właściciel kotów odkryje w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość kota.

Patrycja Michalska