Obroża dla czworonoga

Obroża dla psa staje się znaczącym składnikiem w przebiegu układania, szkolenia i dodatkowo codziennej zabawy z pieskiem, momentami również pielęgnacji. Winna być zatem dobrana do psiaka i także do ruchu.

Dobór optymalnej obroży dla psa

Psy o gęstszej i także dłuższej sierści, jak te pieski bardziej energiczne, czy niecierpliwe mogą potrzebować obroży modelu kolczatka. Psy gładkie i krótkowłose, młodsze i także przyjemne, wystarczy iż dostaną porządną skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie chcemy aby obroża w jakiś sposób sprawiała psu przykrość albo cierpienie.
Winna lekko się wsuwać, posiadać możliwość regulacji oraz jeszcze nietrudno dać się zsunąć, jeżeli tego chcemy. Wszak, na co dzień, jak chodzimy, obroża dla psa musi być dobra. Nie może się znienacka odblokować, gdy akurat trzymamy pieska krótko, bowiem blisko przechodzi ogromny sąsiad kiler, albo pęknąć, jeżeli pies się szarpnie gwałtownie ujrzawszy np kotka. Obroża nie może też dać się zdjąć przez tegoż psa.
Jeśli krążymy w nocy po lesie i istnieje możliwość, że nasz piesek się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator audio umożliwiający namierzenie pozycji swego psa.
Czasami przyplącze się do naszego psa problematyczność w postaci pchły. Są obroże zrażające owe szkodniki i w razie potrzeby, umiemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla czworonoga zaopatrzyć. Jeśli chodzi o atuty estetyczne obroży, też należałoby i na nie zwrócić uwagę i także posiadać pomocną radość z koloru, lub wzoru, którym będzie ona przyozdobiona.
psie obroże obejrzyj na https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do właściciela

Na obroży możemy zamontować dane konieczne do odnalezienia psiaka, w sytuacji gdyby zniknął, albo się zgubił. Telefon do właściciela, imię pieska i dodatkowo prawdopodobnie ukochana żywność mogą uchronić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do mocowania na nich karabinku od smyczy, świetnie jak nie będą za wielkie, żeby uniemożliwić zahaczanie się na nich trawy, albo gałęzi, jeśli wyruszymy na spacer w miejsce porośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem stadnym i także musi znać swoje położenie w stadzie. Nasz pupil rozumie, kto jest guru jego stada. Za tą osobą chodzi i także jej się słucha. Bezsprzecznie my pragniemy, aby psiak znał odpowiednio swoje miejsce w naszym prywatnym stadzie i ażeby to było miejsce ostatnie – czyli omega. Wysoce niewygodne staje się życie z psiakiem, który wykorzystuje miejsce alfa i dodatkowo króluje w naszym budynku. Taka pozycja może prawdopodobnie być nie tylko uciążliwa, lecz i niejednokrotnie konfliktowa nie jedynie dla psiaka, lecz również dla wszystkich. Piesek o statusie przewodnika stada będzie sobie pozwalał na odbieganie od nas w jakimkolwiek czasie i kierunku, na szczekanie na kolejne psy, czy osoby, wskakiwanie na ludzi, podrywanie i także rwanie smyczy oraz ogrom tym pokrewnych zachowań. Zresztą – własny psiak bynajmniej nie marzy o byciu alfa, gdy taka sytuacja ma miejsce, to wówczas tylko stąd, że sami ludzie niestety nie zajmują pozycji dobrego oraz pewnego siebie przywódcy.

Pokój oraz dyscyplina

Jak więc zagwarantować sobie i dodatkowo zwierzęciu codzienny komfort. Tu właśnie wielką wagę odegra obroża dla czworonoga. Poprzez smycz i obrożę potrafimy wysyłać pieskowi żądania i także całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś posyłać mu swoją dobrą opiekę i gwarancję przewodnika stada. Przeczuwając spokój właściciela, psiak także jest spokojny, swobodnie się go układa oraz trenuje. Warto więc brać psiaka cyklicznie na spacer i cieszyć się wspólną lekcją. Smycz, obroża i także łagodna dyscyplina, to wówczas istotne czynniki prostych zabaw z psem.

Patrycja Michalska