Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to zatem bezsprzeczne zaopatrzenie kuwety. Są różnorakie warianty żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i osłoniętej. Żwirek dla kotka posiada taki defekt, że niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety i przenoszeniu po pomieszczeniu przez kotka.
internetowy sklep zoologiczny oferta żwirków silikonowych https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Tymczasem na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotka, znacznie dostępniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piasek. Są przydatne dla pupilów, które często wychodzą na zewnątrz i lubią ryć w ziemi. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Wszak taki żwirek dla kotka wybitnie szybko zaczyna brzydko pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma strukturę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej przenosi się po domu.

Natomiast ten większy i cięższy jest mniej efektywny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, którą można szybko usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Dobór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, doskonałe żwirki dla pupila bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odpady na bieżąco, oraz wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest ogromnie funkcjonalny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym środowisku, by woda z moczu prędko wyparowała. Niezwykle poszukiwane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek poprawnie tłumi zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą stanowi więc to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery zapachu oraz neutralizatory, które wolno instalować w znikomej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają ponadto cechy sterylizujące.

Patrycja Michalska