Drapanie jest naturalnym instynktem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są produkowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak więc dokonać wyboru drapaka oraz uszczęśliwić nawet bardzo wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze słupka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu sprawdzają się w miejscach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html

Patrycja Michalska