Lato jest świetną okolicznością, żeby poświęcić czas swojemu psowi. Wyjazd wraz z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna okoliczność, żeby zrelaksować się, równocześnie ofiarując zwierzakowi chwilę. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu gabarytów, więc bez problemu znajdziemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są naturalne lub lekami na kleszcze. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy psa, należy więc upewnić się przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciw kleszczom i na pchły, dlatego zapewniają kompleksową opiekę psa. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez pasożyta, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby uchronić psa podczas wakacyjnej podróży należy zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków

Patrycja Michalska