Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, by bez problemu utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, alboż do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje na dół. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, iż może sprawiać kłopot przy wejściu. o ile kot już ukończy 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, dlatego, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot kocha rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, bowiem poszczególne koty nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w jakim można włożyć w środek kocią toaletę, jeśli nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Należałoby jak też kupić akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html

Patrycja Michalska