Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Przypuszczalnie każdy przynajmniej raz dostrzegł kota, który wyłożonymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Stwierdzamy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród pierwotnych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy zdrowy pupil. I nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo pazury każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, również w charakterze ogłoszenia, że to jego teren. Jeżeli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas alarm, że coś go nęka Drapak dla kota położony w domu pozwala ochronić przed zniszczeniem nasze meble.
najlepsze kocie zabawki sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota dostarczają naszym kotom komfort, są bardzo potrzebne szczególnie kotom przebywającym zwykle w domu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na znacznie rozszerzonych drapakach ma szansę do wielce skomplikowanych uciech. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, żeby zabezpieczyć przed podrapaniem meble czy sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie są gospodarze, dlatego ofiarą może paść kanapa w salonie. Pupile lubią także zaznaczać swoje miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne stworzenie, na przykład nietypowego pupila.

Doskonale jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najładniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia a może służyć pupilowi jak zaciszne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupa, postawionego na płytce pionowo czy ukośnie, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na ziemi lub być przymocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kotów także dla hodowli, i także drapaki waterproof, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szczególnie bogata, mają one najrozmaitsze kształty, mają różne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem oraz upodobaniami kota. Jeśli kot kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

Patrycja Michalska