Drapak dla kota – jaki kupić?
Koty mają szpony, które nie pielęgnowane rozpoczynają przeszkadzać i przynosić ból. Dlatego którykolwiek spośród nich posiada normalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury oraz przy możliwości znaczy znany teren. Przy gaszeniu tej normalnej kociej potrzeby szczególnie cierpią meble, które w oczach kotka idealnie nadają się do owego zamierzenia. Posiadacze kotów nierzadko nie wiedzą w jaki sposób uratować domowe sprzęty przed niszczycielskimi pazurami bliskich podopiecznych, próbują w pewien sposób je oduczać od rysowania sprzętów albo kolejnymi sposobami dbać o własny dorobek. Natomiast wyjście jest o wiele prostsze. Wystarczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych modeli drapaków dla pupilów. Jakże więc dobrać ten właściwy?
różnego rodzaju kocie akcesoria kupisz na https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy przystosować drapak do domu w jakim przebywamy. Jeżeli mamy sporo miejsca na jakiej potrafimy umieścić kolejny przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najzdrowszym podejściem. Niniejszego rodzaju drapak dla kota jest wyjątkowo trwały, natomiast te niezwykle rozbudowane (np. piętrowe spośród różnego rodzaju budami, leżankami, kolejnymi zabawkami itp.) będą, oprócz wypełniania swojej kluczowej roli, również idealnym miejscem do zabaw dla twojego kotka Gdy posiadamy nieduże pomieszczenie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach albo drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania dość niewiele miejsca i wolno go zamontować np. na drzwiach, które kotek wielokrotnie niszczył w ów sposób je chroniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być jeszcze dopasowany do jego rozmiaru. Nabycie niewielkiego drapaka dla dorosłego kota może sprawić, iż kot będzie go wywracał przy dowolnej próbie użycia i tymże samym się nim znudzi oraz powróci do niszczenia mebli. Wystarczy więc precyzyjnie dobrać drapak dla kota do jego wielkości żeby mógł on realizować znane przeznaczenie.
Następną sprawą na którą należy zwrócić uwagę zakupując drapak dla kota jest wyrób z którego jest wyprodukowany. Głównie wytworzony jest z sizalem inaczej włóknem agawy, natomiast niektóre spośród tych droższych zamiast sizalu mają trawę morską. Kolejne moduły drapaków przeważnie zrobione są z drewna lub wikliny, zaś miejsca dedykowane do odpoczynku obite lekkim materiałem i napełnione gąbką. W owym wyjątku wybór zależny jest od granic finansowych kupującego.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć też jaką czynność będzie pełnił. W wypadku jeśli ma tylko służyć do drapania wtedy starczą najzwyklejsze drapaki pionowe bądź płaskie, lecz gdy ma spełniać dodatkowe funkcje (takie jak miejsce do spania bądź zabawy) lepiej będzie kupić ich rozszerzone wersje.
Na rynku jest ogrom drapaków poświęconych dla rozmaitych kociąt. Ich wybór nie powinien sprawiać za sporo problemów zwłaszcza wtedy jeśli dobrze rozumiemy czego żądamy od zakupionego drapaka. Jeśli zależy nam wyłącznie na protekcji sprzętów i nie mamy zbyt dużo miejsca wystarczy przeciętny drapak stojący czy poziomy. Jeżeli pragniemy żeby drapak dla kota stanowił jeszcze miejscem do zabaw i wypoczynku oraz przy tym wyglądał świetnie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, szczególnie poszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, iż do dowolnego spośród nich pupil wpierw musi się przyzwyczaić oraz nauczyć do czego jest.

Patrycja Michalska