Narzędzia developerskie Windows Phone

Każdy dobry (ten zły także) warsztat nie obędzie się bez odpowiednich narzędzi. Oto zestaw narzędzi, których ja używam.

Visual Studio 2010 / 2012. Bez tego ani rusz. Pamiętajcie tylko, że w przypadku WP nie ma aż takiego znaczenia używana wersja i spokojnie można pracować na wersji Express.

NuGet. Jeden z tych dodatków do Visual Studio, który musisz posiadać. Instalacja / aktualizacja bibliotek jednym kliknięciem to jedna z tych rzeczy, której od zawsze brakowało w VS.

Blend (do Visual Studio 2012 dostajemy Blend’a w pakiecie). A dlaczego musisz go mieć i używać? Bo po prostu czasem trzeba zaimportować plik PSD albo zrobić animację, lub też edytować jak pro 🙂

Adobe Phohostop / Gimp. Bez dobrego programu graficznego się nie obędzie, szczególnie jak klient przyśle projekt w PSD. Niestety AP stał się standardem i 100% projektów od grafików dostaniecie właśnie z tego programu. Jeśli jednak tworzycie produkcje na własny użytek to Gimp w większości przypadków wam wystarczy.

Idea Sheet i długopis. Pod tym linkiem jest akurat mój arkusz. Ale w sieci można ich znaleźć na chwilę obecną bardzo dużo. Przed rozpoczęciem projektowania a nawet tworzenia w SketchFlow warto zrobić na kartce kilka ekranów zanim przejdziesz do faktycznej fazy projektowania. Tylko dlatego żeby sprawdzić cześć rozwiązań i wybrać na szybko spośród kilku opcji.

Pewnie o czymś zapomniałem. Ale jak sobie przypomnę to dopiszę 😉


3 thoughts on “Narzędzia developerskie Windows Phone”

  1. wykopkur*a says:

    Zapomniałeś o życzeniach.

  2. admin says:

    wykopkur*a: Zapomniałeś o życzeniach.

    Najlepszego! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × one =

Partnerzy