Zabiegamy o zdrówko piesków z marką Purina
Purina to wówczas wiodąca firma w sferze wytwórców karm dla pupili. Firma od przeszło osiemdziesięciu lat realizuje badania nad unowocześnieniem jakości i dodatkowo zmodernizowaniem jedzenia do indywidualnych potrzeb zwierząt, w zależności od fazy ich rozkwitu, stanu zdrowia, sposobu życia. Purina nie tylko realizuje normy w kierunku żywienia psów domowych, jednakowoż stara się je wykraczać.
Purina świadczy różnorodny asortyment żywności dla piesków, których formuły zostały wymyślone przez fachowców. Są to zatem karmy obejmujące zestaw składników odżywczych we szczególnych proporcjach, dające psiakom ocalić zdrowie i dodatkowo dobrą formę na długo.
Szczególnie znaczącą grupą produktów Purina dla czworonogów staje się Purina Pro Plan. Powstała w wyniku wielu lat badań nad żywieniem psiaków, realizowanych przez dietetyków i dodatkowo lekarzy weterynarii. Najnowocześniejsze, wysoce rozwinięte i także funkcjonalne połączenie składników odżywczych to zatem Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wkomponowuje się do potrzeb danego psiaka. Z Purina zawsze, niezależnie od sytuacji, w której znajdzie się piesek, egzystuje wyjście żywieniowe wpasowane do jego zdrowotnych potrzeb. Seria karm Purina Pro Plan ma niezłą żywność dla piesków młodych, dorosłych i starych, ras drobnych, średnich i ogromnych, oraz z pewnymi dysfunkcjami.
Wielce istotny dla dalszego rozwoju oraz zdrowia szczeniaka stanowi pierwszy rok jego życia. W tym czasie szczenię domaga się dodatkowego żywienia, o zwiększonej ilości poniektórych składników, zwykle białka, żeby w trakcie rozkwitu kształtowały się silne mięśnie, silne kości i także zęby. Pies pragnie również aktywacji układu odpornościowego. Celowo dla młodych czworonogów przeróżnych odmian i także wielkości opracowano karmę Purina Pro Plan z specyfikacją Optistart.
Produkty Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to zatem: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Żywności umożliwiające dorosłym szczeniakom zatrzymać jak najdłużej zdrowie i wspaniałą formę to zatem Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla wszelkiego psa wyszukamy stosowną żywność Purina, w współzależności od jego odmiany, wielkości, poziomu życia. Są to wówczas między innymi karmy: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i dodatkowo Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy cenne w kurczaka, rozdzielone ze względu na wielkość psiaka.
Purina Pro Plan ma w ofercie również karmy dla piesków powyżej siódmego roku życia. W tymże wieku pojawiają się podstawowe symptomy związane ze starzeniem się: problemy trawienne, sztywność stawów, osłabiona sprawność psychiczna. Podając psiakowi karmy Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, kształtujemy jego ogólny stan zdrowia i także jakość życia.
Purina skonstruowała także karmy zezwalające na szybszy powrót do zdrowia i także złagodzenie objawów dolegliwości. Stanowią więc to: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na problemy skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla piesków z otyłością, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla łagodnych żołądków.
Należałoby troszczyć się o zdrowie i także doskonałe samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.

legowiska dla psa

Racjonalne karmienie czworonogów z karmą Royal Canin.

Royal Canin to wówczas firma z tradycją i manią w znajdywaniu coraz doskonalszych rozwiązań żywieniowych, dla zapewnienia zdrowia i także dobrej formy stworzeniom. Misją marki Royal Canin ciągłe usprawnianie swoich receptur, aby karma Royal Canin była dostosowana do poszczególnych potrzeb zwierząt i sprzyjała ich prawidłowemu samopoczuciu i także zdrowiu.

Zindywidualizowana karma Royal Canin dla psiaków.

Karmy Royal Canin dla psów to zatem ogromnie bogaty wybór różnych diet. Właściwą Karmę Royal Canin kupujemy w korelacji od tego, jakiej odmiany jest nasz psiak, i także w jakim jest wieku.
Ustalamy również, czy nasz czworonożny przyjaciel ma jakieś nietypowe potrzeby, lub na przykład przedstawia skłonność do otyłości, albo delikatną skórę, lub może jest niesłychanie marudny. Dla którejkolwiek z tych potrzeb istnieje szczególna żywność Royal Canin. Inna karma Royal Canin jest sporządzona dla piesków po sterylizacji, inna dla piesków, które nie były sterylizowane.
Karma Royal Canin jest wyodrębniona też ze względu na tryb bycia, jaki prowadzi psiak. Royal Canin sprzedaje fachowe karmy dla piesków prowadzących intensywny tryb bycia, inna żywność Royal Canin zaspokaja potrzeby psiaków będących wyłącznie w pomieszczeniu, także inna będzie zdrowa dla psów występujących w warunkach miejskich.

Karmy Royal Canin dla szczeniąt.

Szczenięta wymagają wyjątkowej diety, aniżeli dojrzałe pieski. Ich jedzenie powinno stanowić cenne w białko i także energię, ażeby małemu czworonogowi, który ma wielką potrzebę aktywności, umożliwić odpowiedni rozkwit i rozwój. Oprócz umożliwienia prawidłowego rozwoju, szczeniak pożąda ochrony delikatnego systemu pokarmowego oraz wsparcia funkcjonowania układu immunologicznego.
Dla najmniejszych szczeniąt, do drugiego miesiąca życia, dobra jest ta sama żywność, co dla suk w ciąży i odżywiających. Wzorem jest żywność Royal Canin Giant Starter, dla piesków wielkich odmian, powyżej 45 kilogramów. Wyjątkowe żywności tegoż typu to zatem karma Royal Canin Maxi Starter, dla czworonogów odmian dużych oraz karma Royal Canin Medium Starter dla piesków średnich ras i karma Royal Canin Mini Starter dla szczeniąt i ich matek miniaturowych odmian.
Karmy Royal Canin dla szczeniąt różnią się składem ze względu na rasę i także wielkość, jaką uzyskuje dana odmiana. Typowe karmy: karma Royal Canin Boxer Junior, karmy Royal Canin Chihuahua Junior, karmy Royal Canin Golden Retriever Junior, karma Royal Canin Medium Puppy.

Karmy Royal Canin dla dojrzałych psiaków.

Tak samo jak dla szczeniąt, podzielone są karmy Royal Canin dla dorosłych psów. Znając własnego psa i dodatkowo jego specjalistyczne potrzeby, z prostotą przystosujemy dla niego właściwą żywność z różnorodnej oferty Royal Canin. Tradycyjne produkty: karma Royal Canin Beagle Adult, karmy Royal Canin Cavalier King Charles Adult, karmy Royal Canin Giant Adult, karma Royal Canin West Highland White Terrier Adult.
Warto zainwestować zdrowie i dodatkowo odpowiednie samopoczucie czworonoga, zapewniając mu dobraną do jego spraw karmę Royal Canin.

https://www.krakvet.pl/whiskas-m-152.html

Kuweta dla kotów

Koty to stworzenia przeważnie domowe, które rzadko wychodzą na zewnątrz. Dla zestawienia czworonogi wyprowadza się na spacery regularnie, zatem posiadają sposobność swobodnego wybiegania się, zaś dodatkowo załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej opcji nie mają, zatem którykolwiek rozsądny gospodarz powinien obiecać im komfort i dodatkowo prawidłowe urządzenia. Do wielu towarów, które wskazane są dla pupila, przynależą między innymi miski, zabawki, legowisko tudzież niewątpliwie kuweta. Owa ostatnia jest niezbędna dla utrzymania czystości w mieszkaniu lub domu, i jeszcze, ażeby zagwarantować mruczkowi właściwy komfort. W większości wyrobów poświęconych dla kotów znajduje się także mnóstwo kuwet. Są różnorodnego typu, wielkości i także kształtu, jak też głębokość. Nic podejrzanego zatem, iż posiadacze kota szczególnie często mają kłopot z doborem właściwej kuwety dla swojego pupila.

Jaka winna być dobra kuweta?

W zależności od sklepu i zawartości jego wyboru możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, oraz też trójkątne. Także szukając kuweta dla kota, potrafimy napotkać przeróżne wzory – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami czy bez. Niesłychanie łatwo pogubić się w ilości oraz modelach, dlatego przed wyborem kuwety należałoby zobaczyć teksty informacyjne. Właściwa kuweta na kotów winna wyróżniać się właściwą głębokością, i przede wszystkim wielkością. Dla kotów stanowi to zatem duże znaczenie ze względu na to, iż z natury są to zatem szalenie higieniczne stworzenia, które pragną posiadać umożliwione należyte warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom kontur kuwety także ma znaczenie. Przede wszystkim potrzebujemy wziąć pod uwagę wiek kota i także jego zdolności. Aby dodatkowo sobie zapewnić komfort, musimy przemyśleć, gdzie w mieszkaniu lub domu postawimy kocią toaletę. Takie przeanalizowania ułatwią w doborze należytego rozmiaru.

Najcharakterystyczniejsze błędy przy doborze kuwet

Do jednych z najliczniejszych grzechów przy wyborze kociej kuwety jest nieprzystosowanie do wielkości. Jakikolwiek kotek podczas załatwienia własnych codziennych potrzeb fizjologicznych chce przestrzeni. Z powodu zbyt krótkiej kuwety kot może odczuwać dyskomfort, co w efekcie może doprowadzać do załatwiania swoich potrzeb poza określonym stanowiskiem. Drugim z najczęstszych grzechów przy wyborze kuwety stanowi jej postać. Niestety nie każdy pupil potrafi i pożąda korzystać a z kuwety z drzwiczkami czy z nakryciem. Ażeby uniknąć tego błędu, należy zastanowić się, czy nasz pupil lubi zamknięte przestrzenie i także czy czuję się w nich wygodnie. Dylematem są też drzwiczki, ponieważ poniektóre pupile niestety nie potrafię ich obsługiwać. Najczęściej wtedy mijają swoją toaletę, i potrzeby higieniczne składają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Niby model kuwety nie posiada głębszego znaczenia, dla pupila liczy się ilość miejsca oraz głębokość. Wzór z powodzeniem możemy zakupić pod indywidualne potrzeby oraz miejsce. Innym grzechem posiadaczy kotów przy planowaniu stanowiska higieny stanowi wybór właściwego żwirku. Winien on spełniać pragnienia kotów, nie powodować ranienia łapek, a przede wszystkim absorbować smród oraz wilgoć. Wybór żwirku to jednakże wątek na indywidualny wpis.

Co jest jeszcze ważne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota powinien myśleć, że istnieje generalna reguła tycząca kociej toalety. Kuwety w domu powinno być tyle ile kotów oraz dodatkowo jedna sztuka. To zatem pupil ostatecznie rozstrzyga, gdzie będzie załatwiał własne potrzeby fizjologiczne, stąd powinniśmy dać mu perspektywę wyboru, a w razie konieczności zmiany środowiska. I dodatkowo ostatnią bardzo znaczącą sprawą jest stałe oczyszczanie oraz mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie miał podanych owych zasadniczych warunków do przebywania w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie dawał nieczystości poza kuwetą. W ekstremalnych wypadkach stwierdzi osobiste niespełnienie przez załatwianie spraw fizjologicznych na pościeli, dywanach lub w kapciach.

Patrycja Michalska