Świnka morska, a inaczej kawia domowa, jest lubianym pupilem. Przez swoje małe wymiary jest ciekawą alternatywą dla tych, dla których niemożliwe jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada dużych wymagań, w kwestii jedzenia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej powinno się wzbogacać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Trzeba zagwarantować śwince ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem i odpowiednimi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, jako że zwierzęta te nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest wielkość dna klatki. Spód klatki zwykle jest plastikowy, a pręty z metalu. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, można kupić objętość większą, w szczególności gdy zamierzamy hodować tam więcej świnek.Istotnym jest, aby pręty w klatce nie były rozstawione w dużych odległościach, ponieważ grozi to utknięciem zwierzaka między nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie sprawdzają się jako podłoże klatki. Minusem trocin jest pylenie i wysypują się poza klatkę. Inną możliwością może być granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale jest nieco twardawy w porównaniu do trocin. Oprócz tego istnieją maty dla gryzoni, z którymi nietrudno dbać o czystość w klatce, ale ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić mieszkanie waszej świnki morskiej warto umieścić w środku niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska poczuje się bezpieczna, gdyż będzie miała norkę, w której będzie mogła skryć się aby odpocząć albo odstresować się, kiedy pierwszy raz przeniesiemy ją do nowego miejsca.

transporter dla psa

Patrycja Michalska